که همین امر باعث شد تا اچ‌تی‌سی فروش چندان خوبی را در مقایسه با سایر پرچمداران تجربه نکند. اچ‌تی‌سی سیاست خود را در مورد دوربین اچ‌تی‌سی وان ام 9  تغییر داد و سنسور اولترا پیکسل مورد استفاده در پشت گوشی به جلوی وان ام 9 انتقال یافت و در عوض در پشت گوشی  از سنسور ۲۰ مگاپیکسلی بهره برد. دوربین این گوشی هوشمند نیز با مشکلاتی همراه بود که بلافاصله اقدام به انتشار یک بروزرسانی نرم‌افزاری نمود.

براساس گزارش‌های منتشر شده که برگرفته ازمنابعی در ویتنام است، گوشی هوشمند جدید و متحول شده‌ی اچ‌تی‌سی که Aero نام دارد، دوربین پشتی با تحول بسیار بزرگی روبرو شده است. همچین باید به تغییرات در رابط کاربری این گوشی هوشمند نیز اشاره کرد. شنیده‌ها حاکی از آن است که گوشی هوشمند جدید متحول شده‌ی اچ‌تی‌سی، نقطه‌ی ضعف گوشی‌های اچ‌تی‌سی را به نقطه‌ی قوت این گوشی‌ها تبدیل خواهد کرد. به نظر می‌رسد فناوری جدید استفاده شده توسط اچ‌تی‌سی بسیار متفاوت و بهتر از فناوری اولترا پیکسل این کمپانی است. براساس اطلاعات ارائه شده گشودگی دیافراگم دوربین این گوشی f/1.9 خواهد بود که امکان ثبت تصاویر با کیفیت در محیط‌های کم نور را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین امکان ثبت تصاویر با فرمت RAW نیز در این گوشی فراهم خواهد شد.

البته باید تا زمان معرفی گوشی هوشمند جدید اچ‌تی‌سی که هم اکنون با نام Aero شناخته می‌شود، منتظر بود. نظر شما در این خصوص چیست؟