آمارهای توسعه ICT از زبان وزیر:

وی با اشاره به وقفه‌ی شش ساله در برگزاری جلسات شورای عالی فناوری اطلاعات، گفت:خوشبختانه با روی کار آمدن دولت یازدهم و با حضور معاول اول رئیس‌جمهور، جلسات این شورا شکل رسمی به خود گرفت و دستاوردهای خوبی نیز داشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه در برنامه‌ی ششم توسعه، فناوری اطلاعات باید موتور محرک توسعه و زمینه‌ساز افزایش درآمد سرانه ملی و ایجاد اشتغال دانش‌ بنیان باشد، تاکید کرد:تا پایان سال ۹۳، ۲۰۰ شهر کشور تحت پوشش نسل سوم موبایل و ۷۰ شهر تحت پوشش نسل چهارم قرار گرفت.

واعظی با بیان اینکه ۲۷.۵ میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود دارد، افزود:۷۱ میلیون نفر در ایران از موبایل استفاده می‌کنند.وی اضافه کرد:

در ابتدای دولت یازدهم شمار مشترکان اینترنت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام شده بود که هم‌اکنون این تعداد به ۹ میلیون نفر افزایش یافته است؛ در همین حال ۹ میلیون نفر نیز از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش سه برابری شبکه انتقال دیتا در یک سال گذشته و افزایش چهار برابری پهنای باند اینترنت داخل خبر داد و گفت:برای نخستین بار در کشور در سال گذشته با امکانات ایجاد شده، شرکت پست به سوددهی رسید، در همین حال در سازمان فضایی ایران و با همکاری پژوهشگاه فضایی، دولت موفق به پرتاب ماهواره فجر شد و این نشان می‌دهد که در این زمینه اهمیت زیادی قائل است.